Rafał Tarnawski
fizjoterapeuta, hirudoterapueta
Jestem absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie na kierunku Fizjoterapia. Swoją wiedzę zawdzięczam wielu przebytym kursom z zakresu fizjoterapii, czytaniem najnowszych publikacji naukowej oraz literatury branżowej oraz nieustannemu weryfikowaniu swojej wiedzy w praktyce gabinetowej. W pracy gabinetowej patrzę na problemy pacjenta holistycznie, uwzględniając zarówno aspekt fizyczny jak i psychiczny.
W globalnym powrocie do zdrowia pacjenta posługuję się metodami:
- terapii manualnej FRSc,
- terapii wisceralnej (Starosłowiański Masaż Brzucha),
- hirudoterapii,
- igłoterapii.
Specjalizuje się w problemach związanych z jamą brzuszną, objawami post-covid, problemami w narządzie ruchu oraz układzie krążenia. Zajmuję się również fizjoterapią urologiczną.
Mocne narzędzie w postaci pijawek lekarskich pozwala mi radzić sobie z problemami pacjenta, często opornych na inne metody terapeutyczne.
Paulina Sołtysek
dietetyk
Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, gdzie uzyskała tytuł magistra Dietetyki Klinicznej oraz Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Swoje doświadczenie zdobyła na oddziałach szpitalnych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie oraz prowadzonych konsultacjach w prywatnych klinikach medycznych.
Specjalista leczenia dietą. Niesie pomoc w zakresie zmiany masy ciała oraz poprawie nawyków żywieniowych wśród dorosłych, młodzieży i dzieci.
Członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Stylu Życia. Ukończyła dodatkowe kursy i szkolenia w tematyce chorób cywilizacyjnych jak m.in nadciśnienie tętnicze, hipercholesterolemia, cukrzyca, choroby tarczycy oraz w dietetyce pediatrycznej i psychodietetyce. Przeszkolona w zakresie bilansowania diety wegańskiej i wegetariańskiej. Do 2025 roku uczestniczyła w metamorfozie ponad 500 pacjentów. Bilansuje jadłospisy pod kątem towarzyszących chorób, stanu odżywienia, alergii i nietolerancji pokarmowych oraz preferencji żywieniowych pacjenta. Jej przepisy są uznawane za smaczne i szybkie w przygotowaniu.
W gabinetach konsultuje pacjentów zmagających się z:
- nadwagą i otyłością;
- zaburzeniami odżywiania-kompulsywne objadanie się, bulimią, anoreksją;
- wybiórczością pokarmową – autyzm;
- chorobami układu pokarmowego, m.in.: choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, refluks żołądkowo-przełykowy, IBS, SIBO, WZJG, leczenie objawowe;
- insulinoopornością, cukrzycą typu I i II oraz cukrzycą ciążową;
- PCOS – zespołem policystycznych jajników;
- chorobami trzustki i wątroby;
- nadciśnieniem tętniczym oraz hipercholesterolemią;
- nadczynnością/niedoczynnością tarczycy, chorobą Hashimoto;
- chorobami skórnymi – AZS, łuszczycą, trądzikiem;
- reumatoidalnym zapaleniem stawów;
- osteoporozą;
- dną moczanową;
- niepłodnością.
Wiktoria Jabłońska
psycholog
Jestem psychologiem, absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam podczas licznych praktyk, m.in. na oddziałach psychiatrycznych w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, Szpitalu Rydygiera oraz na Oddziale Dziennym Rehabilitacji Psychicznej w Katowicach. Prowadziłam również grupy wsparcia dla osób z syndromem DDA i DDD.
W swojej pracy łączę najnowsze osiągnięcia naukowe z indywidualnym podejściem do każdego pacjenta, co pozwala na skuteczne wsparcie osób zmagających się z różnorodnymi wyzwaniami emocjonalnymi i psychicznymi. W kręgu moich zainteresowań jest podejście poznawczo-behawioralne, które pozwala na efektywne wspieranie pacjentów w radzeniu sobie z trudnościami. Kluczowe znaczenie ma dla mnie indywidualne podejście, autentyczność oraz tworzenie bezpiecznego środowiska, w którym pacjent czuje się komfortowo i zrozumiany.
Zajmuję się diagnozą oraz wsparciem psychologicznym, dostosowując metody pracy do potrzeb i sytuacji każdej osoby. Moim celem jest towarzyszenie pacjentom w drodze do lepszego samopoczucia i poprawy jakości życia.
Katarzyna Wojtowicz
psychoterapeutka
Jestem absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego, pedagogiem, psychoterapeutką. Doświadczenie zdobywałam w wielu miejscach z obszaru pomocy społecznej i opieki zdrowotnej, m. in. w Szpitalu Klinicznym im. J. Babińskiego w Krakowie, gdzie zajmowałam się profilaktyką zdrowia psychicznego oraz współdziałałam przy Małopolskim programie przeciwdziałania samobójstwom wśród dzieci i młodzieży.
Psychoterapię prowadzę w nurcie systemowym. W kręgu moich zainteresowań jest wsparcie i pomoc wszystkim, którzy mają trudności w relacjach międzyludzkich, partnerskich, rodzinnych, którzy nie radzą sobie z opanowaniem złości i agresji. Pracuje z terminalnie chorymi i ich rodzinami. Wspieram osoby w kryzysach życiowych i zawodowych.
Pomagam osobom, parom i rodzinom wymagającymi wsparcia. Ukończyłam szkolenie z psychoterapii traumy NEST. Pracuję z osobami po okołoporodowej stracie dziecka, traumach okołoporodowych, traumach rozwojowych.
Napisałam kilka artykułów z obszaru relacji i dobrostanu psychicznego. Prowadzę również szkolenia z obszaru zdrowia psychicznego, profilaktyki wypalenia zawodowego i pracy z osobami w kryzysach. Przestrzegam zasad Kodeksu Etyczno-Zawodowego Psychoterapeuty. Poddaje się regularnej superwizji. Podnoszę systematycznie swoje kompetencje i kwalifikacje uczestnicząc w seminariach, konferencjach i certyfikowanych szkoleniach poszerzających umiejętności w zakresie pomocy psychoterapeutycznej.