Igłoterapia estetyczna twarzy
Na czym polega igłoterapia estetyczna twarzy?
Bezpieczne i innowacyjne nakłucia twarzy. Zabieg ma na celu rozjaśnić skórę, poprawić koloryt, ukrwienie, zmniejszyć zastoje oraz wygładzić zmarszczki. Metoda polega na zastosowaniu cienkich igieł lub pinezek (mikro-igieł) w celu poprawy problemów estetycznych i napięciowych.
Jak wygląda zabieg?
Przygotowanie skóry – masaż twarzy, drenaż twarzy, który opracowuje struktury mięśniowe
Igłoterapia – wprowadzanie odpowiednio dobranych do potrzeb oraz celu igieł i pinezek.
Wyciszenie skóry – zastosowanie serum regenerującego oraz omówienie strategii profilaktycznej
Przeciwwskazania do zabiegu
- Strach przed igłami
- Ciąża
- Gorączka
- Kiepski stan psychiczny
- Nadciśnienie
- Cukrzyca
- Zaburzenia rytmu serca
- Zaawansowana kruchość naczyń krwionośnych
- Silne migreny ( 3 dni bez silnych bóli głowy)
- Choroby onkologiczne
- Silne leki przeciwbólowe
- Bliznowce
- Inne zabiegi estetyczne (3 tygodnie po)
Hirudoterapia
Na czym polega hirudoterapia?
Terapia wykorzystująca pijawki lekarskie, jest to metoda leczenia oznaczona własnym kodem ICD-9 przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Pijawki lekarskie to wybrane (trzy poznane) gatunki, które pozyskiwane są w certyfikowanych hodowlach.
Substancje lecznicze
Pijawka lekarska w swojej ślinie posiada wiele korzystnie działających substancji: przeciwzakrzepowych, przeciwzapalnych, antykoagulantów, czynników upłynniających krew, antybiotyków, enzymów, substancji antynowotworowych.
Jak działają pijawki?
Substancje zawarte w ślinie pijawek korzystnie wpływają na jakość życia, sen, samopoczucie, regenerację, witalność, dotlenienie tkanek, aktywność seksualną, trawienie, narządy miednicy mniejszej u kobiet. Nowoczesna hirudoterapia polega na stawianiu pijawek w odpowiednich miejscach, będącymi centrami, które z łatwością rozprowadzają substancje w ciele, co wpływa na skuteczność, oraz szybkie efekty. Pijawka wprowadza substancje, które oddziałują na nerw błędny, poprawiają krążenie, oczyszczają naczynia i komórki organizmu. Likwiduje zakrzepy, procesy zapalne i obniża poziom cholesterolu. Działając na punkty biologicznie aktywne w odpowiednich miejscach i odpowiedniej kolejności zabiegi pijawkami oceniane są jako znacznie przewyższające działania akupunktury.
Przygotowanie do zabiegu hirudoterapii
- Przed przystąpieniem do zabiegu hirudoterapii należy wykonać badania laboratoryjne, wykonane najpóźniej tydzień przed zabiegiem: pełną morfologię, próby wątrobowe.
- 48h przed zabiegiem nie zmieniaj dawek leków dotychczasowego leczenia, nie pij alkoholu i nie zażywaj narkotyków.
- Ogól planowaną okolicę zabiegu, umyj się bezzapachowym mydłem, nie używaj kremów, perfum.
- Nie jedz intensywnych, ostrych przypraw, w dniu zabiegu pamiętaj o nawodnieniu 2-3l wody.
Proces stawiania pijawek
- Kwalifikacja do zabiegu – przed zabiegiem hirudoterapeuta sprawdza wyniki badań pacjenta. Po przygotowaniu do zabiegu następuje przystawienie pijawek w określone miejsce zgodnie z nowoczesną wiedzą hirudoterapii medycznej.
- Czas trwania zabiegu uzależniony jest od stanu pacjenta, jego schorzenia oraz wyników badań (60 do 90 min).
- Pijawka w specjalny sposób jest odczepiana i zamykana do pojemnika na odpady medyczne.
- Zabieg kończy się przekazaniem zaleceń, założeniem opatrunku oraz przekazaniem planu dalszej terapii pacjentowi. Zabieg hirudoterapii może łączyć inne prace manualne z zakresu fizjoterapii, co daje możliwość na jednoczesne użycie metod terapii manualnej, terapii wisceralnej, terapii bańkami ogniowymi oraz igłoterapii.